01 października 2023

Muzyczna Integracja

W dniu 30 września 2023 roku, o godzinie 17:00, w Świetlicy w Rodakach, odbyło się podsumowanie realizacji projektu pod tytułem "Muzyczna Integracja" na którym słuchaliśmy śpiewu naszych lokalnych artystów.

Pani Halina Ładoń przybliżyła nam fascynującą historię powstania zespołów oraz dzieliła się ich niezwykłymi sukcesami.

Koło Gospodyń Wiejskich w Rodakach pod przewodnictwem Pani Barbary Wojnar otworzyło wieczór swoim uroczystym wystąpieniem, prezentując folklor i tradycję regionu w piękny sposób. Ich śpiew i wspaniałe stroje zyskały aplauz publiczności.

Nie zabrakło również młodego talentu - dziecięcego zespołu "Ukulele Love" Pani Magdaleny Rutkowskiej.

Maluchy ubrane w kolorowe stroje wywarły ogromne wrażenie na publiczności swoją uroczą grą na ukulele i śpiewem. To było prawdziwe świadectwo pasji i zaangażowania najmłodszych członków naszej społeczności.

Następnie przed publicznością pojawił się zespół "Rodaczanie", który prowadzi Pani Anna Dudek, pokazując pełen profesjonalizm w tym co robią, przechodząc energicznie z wysokich do niskich tonacji oraz niesamowitym śpiewem na dwa głosy.

Zespół "Rodaczanie" oraz "Ukulele Love"

Pani Halina Ładoń zabierała nas w podróż do czasów, kiedy to narodził się zespół "Rodaczanie". Opowiadała o pierwszych próbach, trudnościach i radościach związanych z tworzeniem tego wyjątkowego zespołu. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest zachowanie tradycji i historii naszego regionu poprzez muzykę i pieśni ludowe. "Rodaczanie" stali się prawdziwymi ambasadorami kultury Rodak i zapewnili nam wiele niezapomnianych chwil.

Historia zespołu "Ukulele Love" była równie inspirująca. Pani Halina Ładoń dzieliła się z nami chwilami, gdy te małe talenty zaczynały swoją muzyczną podróż. Opowiedziała o trudach nauki gry na ukulele, o pasji i zaangażowaniu, które doprowadziły ich do dzisiejszych sukcesów. Dla wielu z nas było to nie tylko przypomnienie o ich utalentowanych wystąpieniach, ale także dowodem, że nie ma ograniczeń wiekowych, jeśli chodzi o miłość do muzyki.

Na wydarzeniu pojawił się również wójt gminy Klucze, Norbert Bień, który pogratulował nam tak pięknych talentów z naszej wsi. Po zakończeniu występów, wszyscy goście oraz artyści mieli okazję do spotkania się i rozmów przy poczęstunku. To była doskonała okazja, aby podzielić się wrażeniami, pogratulować wykonawcom i budować więzi między sąsiadami.

W trakcie spotkania nie brakowało rozmów o osiągnięciach obu zespołów. Były to zarówno lokalne występy, jak i udział w konkursach i festiwalach muzycznych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia. Poniżej znajdują się niektóre z uchwyconych chwil.